What's happening?

Video Sources 273 Views Report Error

  • Lietuvišku įgarsinimusrv1.ziuri.net
Elzė iš Gilijos

Elzė iš Gilijos

Apr. 07, 2000Lithuania, Germany110 Min.
Your rating: 0
8 1 vote
Paskolos verslui

Synopsis

Kam reikėjo tą ankstų ūkanotą rytą žvejui Jurgaičiui „eiti į marias“? Ir dar neleistinu žvejybai metu. Ir dar su uždraustais siauraakiais tinklais. Tiesiai nepermaldaujamam žvejybos prievaizdui – „fišmeisteriui“ – į letenas! Ir sunkiu irklu mosuoti nevertėjo. Teisėjo nuosprendis – penkeri metai kalėjimo! Taip nuošaliame pamario krašte suputoja neapykanta tarp dviejų nesutaikomų priešų – vyriausiojo žvejybos prievaizdo Grinbaumo (Antanas Šurna) ir su įstatymais nesutariančio, šilto bei šalto mačiusio užsispyrėlio maištininko Jurgaičio (Kostas Smoriginas). Jo duktė Elzė (Eglė Jazelskytė), tėvui sėdint kalėjime, auga žinomo pirklio Mykolo Andromaičio (Eduardas Pauliukonis) globojama. Jaunąją gražuolę Elzę pamilsta Mykolo sūnus – šviesiaplaukis Endrikis (Andrius Paulavičius). Tačiau Andromaičių namus užgriūva negandos. Valdingoji Endrikio motina (Janina Lapinskaitė) priešinasi savo sūnaus ir Elzės meilei. Iš kalėjimo išėjęs Jurgaitis dega kerštu Grinbaumui. Ir į visą šį keršto, neapykantos ir aistrų verpetą įtraukiami Endrikis ir Elzė.

Vieno iš žymiausių dabartinio lietuviško kino kūrėjų Algimanto Puipos filmas „Elzė iš Gilijos“ – tai sakmė apie aistringą meilę, neapykantą ir kerštą. Tai istorija, nukelianti mus į XIX amžiaus egzotišką Mažąją Lietuvą – unikalių papročių, įstabios gamtos ir nepaprasto istorinio likimo kraštą.

Juostos scenarijų pagal vokiečių kilmės rašytojo Ernsto Vicherto apysaką parašė bene garsiausias Lietuvos kino režisierius ir scenaristas viešaus atminimo Vytautas Žalakevičius.

Pasaulinės premjeros metu Berlyno Kino Festivalyje filmas „Elzė iš Gilijos“ buvo puikiai įvertintas. Ir ne veltui – tai pirmas lietuviškas ir bendros gamybos su vokiečiais didelio biudžeto filmas su DOLBY SURROUND garsu ir puikiais kompiuterinės grafikos efektais.

Original title Elzė iš Gilijos
IMDb Rating 7.3 255 votes
TMDb Rating 6

Similar titles

Kongresas
High Heels
Per žingsnį nuo šlovės – 2000
Pragaro vaikis
Plaukiant su vyrais – 2018
Tiesa arba drąsa
Laukinis – 2019
BOHEMIJOS RAPSODIJA
Godzila prieš King Kongą – 2021
Nemeilė
Aš žudau milžinus
Žiauriai baisi naktis

Leave a comment