What's happening?

Paskolos verslui

Video Sources 223 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Lietuvišku įgarsinimusrv1.ziuri.net
Scenos gražuolė

Scenos gražuolė

Sep. 03, 2004UK, USA, Germany106 Min.
Your rating: 0
7 1 vote
Paskolos verslui

Synopsis

Gražiausia 1660-ųjų Londono moteris iš tikrųjų buvo… vyras.

Laikais, kai teatras priklausė tik vyrams, Edvardas „Nedas“ Kynastonas buvo pati populiariausia „scenos moteris“ Anglijoje – jo gracija ir mokėjimas atrodyti itin moteriškai žavėjo publiką.

Talentingo ir gražaus aktoriaus pasirodymai Londono teatro scenoje būdavo palydimi triukšmingomis ovacijomis. O neįtikėtinas sugebėjimas perteikti ryškiausius moteriškumo bruožus Viljamo Šekspyro kūrinių moteryse leido Edvardui triumfuoti.

Po spektaklių dauguma vyriškos lyties atstovų fantazuoja, kaip jie mylėtųsi su Nedo suvaidintomis personažėmis Ofelija ar Desdemona. Savo ruožtu jaunos merginos trokšta išsiaiškinti, kokius siurprizus jis slepia po ištaigingomis suknelėmis.

Tačiau „scenos gražuolė“ Nedas yra beprotiškai ištikimas jį įkvepiančiai mūzai, kostiumininkei ir asistentei Marijai, kuri neapsakomai trokšta siekti aktorės karjeros. Mergina atidžiai stebi Nedo darbą scenoje ir stengiasi atkartoti visus judesius, bet negali oficialiai įgyvendinti savo svajonės dėl karališkosios valdžios draudimų.

Vieną vakarą ji ryžtasi nelegaliai suvaidinti pogrindinio teatro pastatytame spektaklyje „Otelas“, nors puikiai supranta, kad už tokią savivalę gali būti žiauriai nubausta.

Tačiau XVII-tame amžiuje viskas radikaliai pasikeičia, kai į sostą sugrįžta daugelį metų tremtyje Prancūzijoje praleidęs Karalius Čarlzas II-asis. Kadangi jo žavioji meilužė Nelė Gvyn taip pat svajoja tapti aktore, naujasis karalystės vadovas pasinaudoja savo padėtimi ir atšaukia draudimą moteriškos lyties atstovėms vaidinti teatro scenoje.

Tai reiškia, kad Nedas daugiau nebegalės vaidinti moteriškų personažių ir nebeturės darbo. Netgi ilgą laiką vyrą globojęs įtakingasis Bekingemo kunigaikštis Džordžas Vilarsas staiga praranda bet kokį susidomėjimą. Vos per vieną naktį Edvardo garbingoji šlovė nugrimsta į praeitį, o vyras visą gyvenimą vaidinęs moteris tampa nebereikalingu.

Tuo tarpu, teatro scenoje vis dažniau pasirodanti ir saldžius populiarumo vaisius skinanti Marija yra įsitikinusi, kad Nedas sugebės sukurti bet kokį vaidmenį ir stengiasi surasti spektaklį, kuriame jie galėtų pasirodyti kartu.

Scenos gražuolė
Scenos gražuolė
Scenos gražuolė
Original title Stage Beauty
IMDb Rating 7.2 9,441 votes
TMDb Rating 7

Director

Richard Eyre
Director

Cast

Billy Crudup isNed Kynaston
Ned Kynaston
Derek Hutchinson isStage Manager
Stage Manager
Mark Letheren isMale Emelia/Dickie
Male Emelia/Dickie
Tom Wilkinson isBetterton
Betterton
Ben Chaplin isGeorge Villiars
George Villiars
Hugh Bonneville isSamuel Pepys
Samuel Pepys
Fenella Woolgar isLady Meresvale
Lady Meresvale
Richard Griffiths isSir Charles Sedley
Sir Charles Sedley
Clare Higgins isMistress Revels
Mistress Revels

Similar titles

Kai ateis diena – 2019
Belos kelione namo
Pirmasis žmogus
Neįtikėtina fakyro kelionė
Už borto – 2018
Stjuberis – 2019
Prasiveržimas
Mirties blyksnis
RAKTAS
Seksui ne!
Lenktynininkė ir gangsteris – 2017
SVEIKA, SUŽADĖTINE

Leave a comment